To pierwszy ośrodek w Polsce zbudowany na bazie namiotów Safari. Zlokalizowany jest w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego, ok. 30 km od Warszawy.

Na bazę noclegową składa się 10 namiotów safari dających w sumie 68 miejsc. Zastosowano tutaj modele Woody 25 oraz Woody 27. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu namiotów w lesie stworzono doskonałe warunki dla pobytu zarówno rodzin jak i grup zorganizowanych. Poza naszymi namiotami na terenie Bazy Baranówka znajdziecie plażę z kąpieliskiem. Na miłośników siatkówki plażowej czekają dwa boiska do siatkówki plażowej. Do części sportowej zaliczyć można jeszcze w pełni wyposażoną siłownię crossfitową, boisko do piłki nożnej. Podczas deszczowych dni goście ośrodka mogą pograć w ping ponga lub skorzystać ze wspólnej świetlicy zaopatrzonej w najrozmaitsze gry planszowe. Baza Baranówka jest również doskonałym punktem wypadowym dla kampinoskich szlaków rowerowych.

Planowanie, realizacja, zarządzanie

Pierwsze plany ośrodka powstały w 2015 roku. Wtedy właśnie na gruncie rolnym, który już od pokoleń był w rękach rodziny, podjęto decyzje o stworzeniu wyjątkowego miejsca z mocnym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Długotrwały proces planowania zaowocował przemyślanymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi. Namioty glampingowe wkomponowane są w drzewa dzięki czemu miejsce zachowało swój naturalny leśny charakter. Do każdego namiotu doprowadzony jest prąd. W przypadku chłodnych nocy w Safari Tents można uruchomić piecyki. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście przyjeżdżają do ośrodka jeszcze w październiku. Do wyposażenia wnętrz namiotów zastosowano solidne drewniane meble ze Stolarni Folwarczna. Zarządzanie ośrodkiem pozostaje w rodzinnym rękach. Nie jest to bynajmniej koniec procesu planowania i realizacji. Według gospodarzy ten proces jest trwałym elementem wpisującym się w zarządzanie ośrodkiem. 

Kto odwiedza Bazę?

Bazę odwiedzają zarówno rodziny jak i grupy zorganizowane. Zaplecze sportowe przyciąga amatorów triatlonu, pływania, siatkówki plażowej ale również kluby organizujące tu obozy. Zdarzają się również amatorzy wędkowania ponieważ z jeziorka wyciągnąć ponoć można dziesięciokilogramowe karpie. Z pewnością bardzo mocnym punktem jeżeli chodzi o obłożenie jest bliskość Warszawy. Zamiast trzygodzinnej podróży na Mazury Warszawiaka czeka trzydziesto/czterdziestominutowa trasa. Sukces Bazy to dowód na to, że glamping w Polsce może cieszyć się powodzeniem. Warunkiem jest jednak dodrze przemyślany plan i staranna realizacja. W imieniu właścicieli zapraszamy do Bazy na aktywny wypoczynek i doświadczenie klimatu jaki tworzą namioty Safari.